به سایت شرکت مشاورین تجاری ارزاسپاد خوش آمدید   

تجارت آنلاین

با توجه به گسترش شهرها ,افزایش مدرنیته و پیشرفت تکنولوژی بسیاری از رفتارهای مصرف کنندگان تغییر کرده است و باعث گسترش تجارت الکترونیک شده است. تجارت الکترونیک روز به روز در نزد مردم محبوب تر از قبل می شود و به صورت یک رفتار عرف و عامیانه در می اید به صورتی که امروزه مردم استفاده از عابر بانک را به پول نقد ترجیح می دهند به همین روال خرید از فروشگاه های آنلاینو پرداخت الکترونیک نیز نزد مردم جا باز کرده و به شیوه سنتی ترجیح داده می شود و در هر صورت خواسته یا نا خواسته به دلیل گسترش و مدرن شدن شهرها همه مردم روی به این تجارت خواهند آورد و این اجتناب ناپذیر است.
مهم ترین و کلیدی ترین نکته در تجارت الکترونیک اعتماد سازی برای مشتریان است از این رو شناخت موارد مهم در رسیدن به این هدف بسیار مهم وتاثیرگذار است.

 

 

 

راه اندازی انجمن یا فروم
راه اندازی اولیه یک فروم کار سختی بوده و جذب افراد برای فعالیت در آن امری زمانبر است، ولی اگر به حد مشخصی از پیشرفت برسد میتواند خود را به تنهایی و با کمک مردم اداره کرده و تاثیر بالایی در جلب اعتماد مشتریان شما داشته باشد. یک فروم فعال و پویا نشان دهنده اهمیت دادن شما به مشتریان و رضایت آنها است. همچنین موجب ایجاد مشتریانی وفادار و فعال در زمینه کاری شما خواهد شد.

وبلاگ
استفاده از وبلاگ و ارائه مطالب مرتبط و مفید نیز راه مناسبی برای جلب اعتماد مشتریان است. احساس اینکه یک تیم قدرتمند و فعال در پشت این فروشگاه یا سایت فعالیت میکنند بر مشتریان شما تاثیر بسزایی خواهد داشت. داشتن وبلاگ تخصصی برای تجارت هایی که با هدف اعتماد سازی مشتریان فعالیت میکنند،بسیار ضروری است. ودر جهت ارائه و نشان دادن دانش مجموعه امری تاثیرگذار بر جلب اعتماد مشتریان خواهد بود. تمام موارد بالا در صورتی اهمیت دارند که شما به کیفیت محصولات خود ایمان داشته و شرایط لازم برای پشتیبانی مناسب از کاربران سایت را فراهم کرده باشید. در غیر اینصورت قبل از توجه به جلب اعتماد مشتریان به فکر ایجاد بستری مناسب و بهبود کیفیت محصولات خود باشید. هدف ما از جلب اعتماد مشتریان یا بازدیدکنندگان سایت افزایش نرخ فروش به نسبت بازدیدکننده است. برای اینکار روش های متعددی وجود دارد.

بازاریابی دیجیتال نیاز به وجه انسانی دارد
متاسفانه ما اغلب در تجارت الکترونیک در حوزه مارکتینگ صرفا به کالا میپردازیم که اشتباه بزرگی است.به عنوان مشتری، ما همگی نسبت به برندهای جدید در نگاه اول بی‌اعتماد هستیم. هدف نهایی آنها بالاخره کسب درآمد است. اما ما نسبت به اعتماد کردن به آدم‌ها پذیراتر هستیم.ارتباط نزدیکتر در فضای دیجیتال به خصوص شبکه های اجتماعی می تواند تاثیر مثبتی در موفقیت ما و برند داشته باشد و این نکته از اهمیت بالایی برخورداراست که این ارتباط از نوع ارتباط انسانی باشد و احساسات و عواطف انسانی در این محتوا مد نظر قرار بگیرد. با تمرکز بر تیم خود به عنوان صاحب این تجارت به جای صرفا تمرکز کردن بر روی محصولات قطعا در جلب اعتماد موفق تر خواهیم بود.
به همین علت است که یک روش برای رویارویی با شک مصرف کننده، نشان دادن بعد انسانی کسب و کار است. مثلا می توانید خودتان را، شخصی را که در پشت این تجارت آنلاین قرار دارد، به مشتریان خود معرفی کنید. به خصوص اگر این کار اعتبار و اعتماد به برند شما اضافه کند.دانستن اینکه فروشندگان شما قابل شناسایی هستند و همچنین اینکه آن‌ها اشخاص واقعی هستند، به مشتریان کمک میکند حس بهتری در خرید از فروشگاه شما داشته باشد.

فروش آنلاین برند ها نیازمند (داستان سرایی برند) است
متاسفانه ما آموخته ایم که صرفا از برند ها و اسامی آنها استفاده ابزاری برای فروش محصولات خودداشته باشیم.شما باید داستان برند هایی که عرضه میکنید را به مشتری ارائه دهید.. این کمک می‌کند تا مشتریانتان صرفا از برند ها یک اسم نشنوند و با توجه به اینکه که شما در زمان فروش محصولات برند خود در حال فروش محصولاتی با قیمت بالا هستید ،که مشتریان در صورت آشنایی بیشتر بابرند و مطالعه داستان برند بسیار راحت تر قیمت ها را میپذیرند.و پایه و اساس اعتماد به تجارت آنلاین شما را نیز فراهم می‌کند. داستان هر برند صرفا تاریخچه برند نیست، بلکه بسیار مهم تر از آن است و عناصر بسیاری در آن دخیل هستند از جمله، محصول، کیفیت، قیمت و تجربه ای که مشتری از خرید بدست می آورد.با شناخت کافی از برند خود برای فروش محصولاتتان حرفه ایی تر عمل می کنید و محصولاتتان را بهتر و بیشتر می فروشید.

بخش انسانی کسب و کار خود را به اشتراک بگذارید
مطالعات روانشناسی فروش بر روی مشتریانی که آنلاین خرید میکنند نشان میدهد با توجه به طیف گسترده کالاهای آنلاین که شامل انواع مختلف مجموعه های کالا میشود(پوشاک،خوراک،لوازم منزل و….)،مشتریان پس از پرداخت و ثبت سفارش خود بسرعت دچار نگرانی هایی در جهت بسته بندی و نوع ارسال کالای خود میشوند.
آیا ممکن است سفارش من در بسته بندی مناسبی واقع نشود و دچارشکستگی شود؟
آیا ممکن است با توجه به بالا بودن قیمت سفارش من،در پروسه ارسال ربوده شود و بدست من نرسد؟
راه حل مناسب برای برطرف کردن نگرانی های مشتری در این جهت صرفا به تصویرکشیدن بخش انسانی کسب و کار و مشخص کردن نحوه بسته بندی های مناسب وتعیین نوع ارسال برای مشتری است که میتواند بینهایت نگرانی های مشتری را کاهش دهد و از عدم ثبت سفارش مشتری به علت این نگرانی ها بکاهد و آمار فروش را افزیش دهد.

محتوا سازی
ساختار اساسی محتوا شما در مورد کسب و کارتان باید شامل این موارد باشد که توصیه می‌شود پیش از اینکه شروع به نوشتن کنید در مورد تک تک این موارد فکر کنید و در یک برگه کلیه این عناصر را مکتوب کنید و سپس شروع به نوشتن کنید.

 

تجارت آنلاین

 

 

صدای برندتان را تقویت کنید
اینترنت بزرگترین رسانه دور و بر ما است و بیشترین نفوذ را در زندگیدارد.محصول ما در تجارت آنلاین با هوشمندی کامل و رعایت نکات اصولی، بسیار بیشتر از یک مغازه لوکس در شمال تهران میتواند دیده شود.همان طور که اینترنت به بخشی از زندگی تبدیل شده، باید در کسب و کارها نیز به بخشی از برند سازی تبدیل شود.ما در تجارت آنلاین دفتری داریم که بیست و چهار ساعته باز است و از همه جای دنیا قابل دیدن است.آیا با مغازه هایی لوکس با کرایه هایی بالا میتوانیم همچین موقعیتی داشته باشیم؟نکته حائز اهمیت برای استفاده از این موقعیت مناسب، این است که ما باید برندسازی در دیجیتال مارکتینگ را انجام دهیم.

مخاطب خود را بشناسید
بسته به اینکه چه نوع کالا و خدماتی ارائه میدهیم بازارهدف مشتریان ما متفاوت خواهد بود.شناخت بازار هدف از این لحاظ بسیار موثر و کلیدی است که ما میخواهیم بدانیم محتوای خود را برای چه نوع جامعه آماری و با چه نوع عواطف،احساسات،نیاز ها و… مینویسم.در آن صورت با شناخت جامعه هدف محتوای بهتری تولید میکنیم و اعتمادسازی بهتری داریم میتوانیم فروش موفق تری داشته باشیم.
ارزیابی مشتریان فعلی و شناسایی ویژگی های مشترک آن ها، درک این که چرا مشتریان فعلی تان از شما خرید می کنند و همچنین ارزیابی اینکه کدام یک از آن ها مشتریان وفادارتری هستند یک راه عالی برای دانستن آن است که، چه افراد دیگری می توانند یک مشتری بالقوه برای شما باشند. اکنون شما مشخصات افرادی را که به احتمال زیاد مشتریان شما خواهند شد را می دانید. این یک نقطه شروع خوب برای شناسایی بازار هدف خواهد بود.

اسکرول به بالا