به سایت شرکت مشاورین تجاری ارزاسپاد خوش آمدید   

PESTLE

پستل یک آنالیز سادۀ کاربردی برای شناخت محیط عمومی کسب‌ و‌ کار است. این آنالیز به شما کمک می‌کند با شناخت تغییراتی که در محیط خارجی کسب‌ وک ار در حال اتفاق است، تصمیمات بهتری بگیرید. همیشه عوامل محیطی وجود دارند که بر برنامه ریزی استراتژیک تاثیر می گذارند. این عوامل کلیدی معمولا PESTLE نامیده می شوند :
P: سیاسی
E: اقتصادی
S: اجتماعی
T: فنی
L: حقوقی
E: زیست محیطی
هر یک از عوامل ذکر شده در بالا در تصمیم گیری نهایی کسب و کار تاثیرگذار هستند. از این رو، تجزیه و تحلیل این عوامل کلیدی یک کار مهم برای تحلیلگر کسب و کار است.
شما با روش PESTEL می‌توانید از تغییرات و اتفاقات خارج از کنترل اطرافتان تا حدودی خبردار شوید. اتفاقاتی که هم می‌توانند شانس‌های بزرگی برای سازمان شما باشند و هم قابلیت این را دارند که سکان را از دست شما خارج و ورشکستتان کنند. پس قبل از هر تصمیم جدیدی، پیشنهاد می‌کنیم با این تحلیل، تهدیدهای پنهانی را که برایتان وجود دارد، کشف کنید و فرصت‌هایی که تا امروز به‌سادگی از کنارشان عبور کرده بودید، شکار کنید. بد نیست این را هم بدانید که این تکنیک هزارچهره با نام‌ها و نسخه‌های مختلفی شناخته می‌شود؛ پس اگر جای دیگری آن را با اسم‌های دیگری دیدید، تعجب نکنید. تفاوت این تحلیل‌ها فقط در عواملی است که در گذر زمان کمی جابجا یا اضافه شده است.

 

 

وظیفه یک تحلیلگر کسب و کار، استفاده از روش تجزیه و تحلیل PESTLE برای درک و شناسایی عوامل در محیط سازمان و تجزیه و تحلیل نحوه تاثیرگذاری این عوامل PESTLE بر عملکرد آینده سازمان است.

 

مزیت:
PESTLE یک چارچوب ساده و آسان برای تحلیل کسب و کار است که شامل مهارت های کارکردی متقابل یک تحلیلگر کسب و کار با تخصص و خبرگی وی می شود. با تجزیه و تحلیل PESTLE به صورت موثر، ما می توانیم تهدیدات بالقوه یک سازمان را کاهش دهیم. علاوه بر این، امکانی را برای بهره برداری از فرصت های ورود به بازارهای جدید در سطح جهانی فراهم می کند.
مزیت : این ساده ترین و یکی از بهترین تکنیک های تحلیل کسب و کار است. علاوه بر این بسیار مهم است زیرا بدون این تحلیل، نتایج از قبل تعیین شده، نسبتا غیرممکن است.

 

اسکرول به بالا